Pentru aluat: într-un vas amestecăm făina, cacao și praful de copt.
Într-un alt bol adăugăm mierea, zahărul, untul și praful de sare, amestecăm și punem bolul la baia de aburi, amestecînd pînă se topește untul.
Treptat adăugăm ouăle bătute, continuînd să amestecăm, adăugăm bicarbonatul de sodiu, mai amestecăm 5 minute și luăm de pe plită.
Treptat încorporăm amestecul solid, amestecînd cu o lingură , apoi cu mâinele și formăm o bilă.
Împărțim aluatul în 9 bucăți egale aproximativ 86 gr fiecare .
Învelim cu peliculă biluțele și dăm la rece pentru 30 minute.
Întindem fiecare bilă, înțepăm pe alocuri cu o furculiță și coacem 8-9 minute la temperatura 180 °C.
Scoatem foaia de aluat și tăiem o formă rotundă cu diametru de 16 cm.
Răcim foile complet.
Pentru Cremă.
Într-un vas termo rezistent turnăm laptele, adăugăm ouăle, zahărul, zahărul vanilat și făina.
Amestecăm totul bine, punem la baia de aburi și fierbem până se îngroașă crema (aproximativ 30-35 minute ), la final încorporporăm smântâna.
Acoperim cu peliculă alimentară până în contact cu crema.
Lăsăm crema să se răcească complet.
Într-un bol batem untul la temperatura camerei , adăugăm treptat crema și încorporăm.
Pentru Crema de Decor. Într-un vas batem crema de brânză cu ciocolata și untul topit.
Formăm tortul.
Pe un platou ungem blaturile cu cremă.
Dăm la frigider peste noapte.
Scoatem decorăm cu crema de brânză și ciocolată, presarăm la dorință cu cacao nibs , dăm la frigider pentru 1 oră și servim cu plăcere.